Nudimo kompletnu paletu stomatoloških usluga i tretmana, od estetike do funkcionalnosti.
Grana stomatologije koja uključuje tretmane liječenja zuba ili endodonciju, liječenje zuba zahvaćenog karijesom i čišćenje zubnog kamenca
Karijes je kronična bolest zuba uzrokovana zubnim plakom. Loša oralna higijena dovodi do nakupljanja bakterija koje svojim kiselim produktima rastapaju tvrda zubna tkiva. Karijes je potrebno u potpunosti ukloniti brusnim svrdlima, a nastala šteta restaurira se ispunima.
Karijes uzrokuju bakterije koje nagrizaju caklinu, a nastaju prilikom unosa hrane u usta. Kako bi izliječili zub karijes se mora u potpunosti odstraniti brušenjem i dubinskim čišćenjem, te postavljanjem bijelog ispuna ili plombe kako bi zub ostao zaštićen.
Grana stomatologije koja se bavi uklanjanjem nepravilnosti i uljepšavanjem Vašeg osmjeha, a uključuje izbjeljivanje zubi, ljuskice, krunice za zube, bijele plombe, zubne implantate, ukratko sve što vodi do savršenog osmjeha naših pacijenata. Najkvalitetnije dentalne nadomjestke poput keramičkih mostova, krunica i ljuskica koje koristimo izrađujemo u vlastitom visokokvalitetnom i modernom zubotehničkom laboratoriju.
Zubni kamenac nastaje kalcifikacijom zubnog plaka. Zubni kamenac vodi ka upalama zubnog mesa i parodontitisu, zbog čega je redovita kontrola i njegovo uklanjanje svakih 3-6 mjeseci važno za očuvanje zdravlja zubi i zubnog mesa.
Zubne ljuskice oponašaju prirodne zube, te predstavljaju odličnu alternativu keramičkim krunicama zbog lakše pripreme prirodnog zuba pacijenta na postupak, te su izvrstan materijal za minimalno invazivne zahvate na zubima.
Izbjeljivanje zubi estetski je zahvat kojim se uz pomoć preparata vodikovog peroksida različite koncentracije oksidiraju pigmentacije u zubnoj caklini. Izbjeljivanje se provodi ili u ordinaciji ili udlagama kod kuće.
Zubne krunice su fiksni nadomjesci koji se cementiraju na prirodni zub ili implantat. Estetski i funkcionalno u potpunosti nadomještaju prirodni zub kod kojeg je uslijed karijesa ili ozljeda došlo do velikog gubitka tvrde zubne supstance.
Grana stomatologije koja se bavi kirurškim zahvatima na zubima ili u ustima. Oralnokirurški zahvati izvode se pod anestezijom
U oralnu kirurgiju pripada vađenje zuba i zubnih korijena, operacijsko vađenje, vađenje umnjaka, odstranjivanje vrška korijena zbog upale, uklanjanje periapikalnih lezija zuba, granuloma ili cisti i sl.
Grana stomatologije koja se bavi nadomještanjem izgubljenih zuba i mekih tkiva usne šupljine.
Oblici terapije u bezubim čeljustima izrađene od akrilata.
Idealno rješenje kod djelomično ozubljene čeljusti, spoj je fiksnoprotetskog nadomjestka i proteze retenirane za ostatak rada.
Grana stomatologije koja omogućava nadoknadu jednog ili više izgubljenih zuba.
Zubni mostovi su fiksni protetski nadomjesci kojima se nadoknađuje gubitak jednog ili više zuba. Mostovi podrazumijevaju brušenje barem 2 susjedna zuba pokraj zuba koji nedostaje, kako bi se prazni prostor premostio.
Zubni implantati su najsuvremeniji nadomjesci kod gubitka jednog ili više zuba. To su titanski vijci koji se postavljaju u kost, a nakon što dođe do potpune integracije implantata u kost, na njima se rade fiksni ili mobilni protetski radovi, retenirani cementom ili vijkom.
Grana stomatologije koja se bavi liječenjem potpornih struktura zuba odnosno kosti, cementa, parodonta i gingive. Bolesti parodonta su zapravo upalna stanja kod kojih dolazi do razaranja tkiva koja učvršćuju zube a one su gingivitis, parodontni džep, parodontitis i klimavost zuba.
Gingivitis je upala desni, a glavni simptomi su crvenilo, naticanje i krvarenje tkiva desni. Uzrok gingivitisa je stvaranje plaka, odnosno sloja bakterija koji se stalno razvija oko zuba, na njima i između njih, te se pravovremenom odlasku stomatologu on vrlo lako može liječiti.
Ukoliko upala desni potraje stvara se parodontni džep, točnije odvajanje zubnog tkiva od samog zuba.
Parodontitis je infekcija koja nastaje ako se ni parodontni džep ne sanira, te zahvaća kost koja podupire zub I može dovesti do gubitka zubi.
Što duže upala traje i bolest se dalje razvija sve više dolazi do propadanja parodontnog ligamenta i potporne kosti, te može doći do klimavosti zubi.
Udlage su mobilne akrilatne ili gumene naprave koje u usnoj šupljini imaju višestruke uloge. Nadalje, udlagama možemo zaštiti i očuvati zube, vilicu, meka tkiva, ali i reprogramirati pojedine kretnje donje čeljusti. Koriste se i zbog bolova u čeljusnim zglobovima, prilikom škljocanja i iskakanja zgloba, škripanja zubima itd.
Svrha sportskih udlaga je smanjenje rizika od povreda zuba, vilice i mekih tkiva usne šupljine tijekom kontaktnih ili visokorizičnih sportova. Obično su izrađene od materijala koji su fleksibilni, ali pružaju vrlo dobru zaštitu.
Udlaga koju pacijent nosi tijekom noći dok spava i time sprječava problem poput škripanja zubi odnosno bruksizam. Izrađuje se individualno na temelju otiska zubnog niza pacijenta.